Het huis van de Giet of Huize de Giet spreekt tot ieders verbeelding in Dessel.
Vele mensen rijden er dagelijks voorbij en zijn er nog nooit binnen geweest.
Menig Desselaar vraagt zich af hoe het huis er vanbinnen uitziet.
Wel, wij kregen met DiFoDess de kans om het huis te gaan fotograferen.
Met enkele leden trokken we op een avond naar Huize de Giet.
Wat we daar zagen (statige schoorstenen, glas in lood deuren, oude trappen, roze kamers, erkers…… ) heeft ons geïnspireerd om meer te doen met het huis.
6 leden hebben zich daarna geëngageerd om een pop-up fototentoonstelling ineen te steken tegen Sinksenkermis nl: Else Maes, Pascale Hoskens, Hilde Rommens, Daniella Ooms, Kevin Stoffels en Jan Caers.
Op 5 weken tijd hebben zij alles geregeld: toestemming van de eigenaar, foto’s kiezen en laten printen, beslissen hoe ze op te hangen, welke foto’s waar, een cafeetje in te richten, reclame opstarten, aanvragen bij de gemeente in orde maken, info vragen bij de heemkundige kring de griffioen en zoveel meer…..
Maar met het kermis-WE in Dessel, Sinksenkermis, was het dan eindelijk zover : de opening van de tentoonstelling.
Een beetje zenuwachtig liepen de 6 er rond, niet wetende wat te verwachten.
Maar al snel kwamen de eerste bezoekers en die zijn een heel WE blijven komen.
Sommigen kwamen om het huis eens van binnen te zien en namen de foto’s dan mee door, anderen kwamen voor de foto’s en vonden het huis een pluspunt.
Vele positieve reacties hebben we gekregen, vele mensen waren aangenaam verrast en wat vele mensen zeiden was dat de kleuren van de foto’s mooi afgestemd waren op de kleuren van de kamers. We zijn blij dat jullie dat gezien hebben, daardoor zijn we in ons opzet geslaagd.
We willen bij deze alle bezoekers van harte bedanken, we waren blij jullie te zien !!!
We willen ook een aantal helpers bedanken nl de eigenaar van het huis, de schenker van ons ophangsysteem nl plakband, Iemants Arendonk voor het toilet, Bierbazaar Stappaerts voor de koeling, foto Robyns voor de mooie prints, Maria voor de hulp in’t café en Jan voor de hulp bij de foto’s.
We laten jullie in deze blog een aantal foto’s zien van Huize de Giet en van onze tentoonstelling.
Geniet ervan!!


































